Karolina Leszko

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na  kierunku jazz i muzyka rozrywkowa (specjalność – wokalistyka jazzowa) .

Od wielu lat współpracuje z pianistą Aleksandrem Sito, z którym często występuje i koncertuje. Współpracuje również z Panią Danutą Grechutą i członkami zespołu Anawa, z którym to zespołem występuje do dziś okazjonalnie. Występowała na koncertach u boku Jacka Wójcickiego, Hanny Banaszak, Justyny Steczkowskiej . Brała udział w nagraniach krakowskiego  zespółu Millenium (chórki oraz kilka partii solowych na dwóch płytach). Uczestniczyła w dużych projektach muzycznych, takich jak: „Michael Jackson Symfonicznie”, „Whitney Houston Symfonicznie”, „Frank Sinatra Symfonicznie”, „Abba Symfonicznie”, „British Rock Symfonicznie” oraz „Queen Symfonicznie”. Uczestniczyła w niecodziennym przedsięwzięciu, jakim był koncert muzyki do gier komputerowych. „Game on  music” oraz w koncercie „Ocalić od zapomnienia” uświetniającym uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imię Marka Grechuty.

Posłuchaj niezwykłego wykonania utworu „Wszystko dla twej miłości” przez duet Karolina Leszko & Paweł Piątek.

Paweł Piątek jest znanym krakowskim muzykiem, aranżerem oraz kompozytorem, współpracuje z wieloma Gwiazdami polskiej sceny muzycznej – m. in. J. Radkiem, G. Turnau, J. Wójcickim. Pisze muzykę teatralną, prowadzi własne studio nagrań. Był wieloletnim pianistą zespołu Anawa a od 2008 opiekuje się stroną muzyczną Grechuta Festival.

Post Author: admin