Duet Karolina Leszko i Paweł Piątek w koncercie piosenek Marka Grechuty

Duet Leszko & Piątek to projekt artystyczny, który powstał kilka lat temu z inicjatywy pani Danuty Grechuty. Karolina Leszko jest laureatką I nagrody w II edycji „Konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty” (2009) odbywającego się corocznie w Krakowie w ramach Grechuta Festival. Dwa lata później, z powodzeniem i uznaniem w oczach Jury, wzięła udział w popularnym telewizyjnym talent show The Voice of Poland, a w 2014 w „Must be the music”. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Profesjonalną karierę rozwija nie tylko w Polsce, w 2013 nawiązała stałą współpracę z kilkoma renomowanymi orkiestrami w Norwegii, m. in. Dragefjellets Musikkorps z Bergen.

Paweł Piątek jest znanym krakowskim muzykiem, aranżerem oraz kompozytorem, współpracuje z wieloma Gwiazdami polskiej sceny muzycznej – m. in. J. Radkiem, G. Turnau, J. Wójcickim. Pisze muzykę teatralną, prowadzi własne studio nagrań. Był wieloletnim pianistą zespołu Anawa a od 2008 opiekuje się stroną muzyczną Grechuta Festival. Duet Leszko & Piątek wykonuje wyłącznie piosenki Marka Grechuty we własnych, kameralnych aranżacjach. Recital łączy zarówno „złote przeboje” takie jak „Niepewność”, czy „Dni, których nie znamy”, jak i piosenki mniej znane – np. „Nie dotykaj dzikich róż”.

Koncert odbędzie się w piątek 28 października o godzinie 19:00 w Księgarni Muzycznej Kurant (Rynek Główny 36). Udział w koncercie jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc. Szczegóły w dziale Bilety.

 

Duet przygotowuje wspólny album z nowymi aranżacjami utworów z repertuaru Marka Grechuty.
W ubiegłym roku zaprezentowana została nowa wersja piosenki „Głos”.

Post Author: admin