Anna Popek

Anna Popek będzie Waszym przewodnikiem po Gali Finałowej Grechuta Festival 2016 w ICE Kraków. Oto co sama pisze o sobie:

Od 23 roku życia jestem dziennikarką. Z każdym rokiem doceniam bardziej fakt, że właśnie w tym zawodzie odkryłam swoje powołanie. Zadaniem dziennikarza, według mnie, jest poszukiwanie ciekawych zjawisk, ludzi, tematów i w fascynujących sposób opowiadanie o nich innym. Ukończyłam Filologię Polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a później Podyplomowe Studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Od kilkunastu lat pracuję w Telewizji Polskiej.

Brałam udział w różnych szkoleniach zawodowych. Do najcenniejszych zaliczam to, organizowane w TVP Wrocław przez BBC. Wspaniałe było podejście brytyjskich szkoleniowców do nas, początkujących dziennikarzy i do dzisiaj mam w pamięci ich rady. W 2011 roku ukończyłam Podyplomowe Studium Polityki Monetarnej i Finansów Państwa organizowane przez Narodowy Bank Polski i Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.  Uczęszczałam także na Kurs Producentów Telewizyjnych  organizowany przez TVP SA i Łódzką Szkołę Filmową.

W 2012 roku brałam udział w zajęciach Studium Dominicanum organizowanych przez Dominikanów na warszawskim Służewie. Poznałam zagadnienia historii kościoła, teologii, filozofii, pogłębiłam znajomość biblii. Najważniejszym jednak jak dotąd zadaniem jest wychowanie moich córek – Oliwii i Małgosi. Obie są już nastolatkami i pewnie to ostatnie lata, gdy tak intensywnie potrzebują mojej uwagi i obecności, dlatego też cenię sobie ten czas dojrzałego i świadomego macierzyństwa.

Interesuję się różnymi zagadnieniami, począwszy od zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania się – zgodnie z zasadą  „koszula bliższa ciału” poprzez historię średniowiecza i historię dwudziestolecia międzywojennego, obyczaje, savoir -vivre, psychologię w zakresie potrzebnym do mojej pracy, modę, a także literaturę, kulturę, podróże i sport.

Źródło: annapopek.pl

Post Author: admin