Kasia Kowalska

Niespodziewanie, bez zbędnych zapowiedzi, Kasia Kowalska zaprezentowała 24 czerwca 2016 roku utwór, na który jej fani czekali 8 lat. Dokładnie tyle czasu upłynęło od wydania ostatniej autorskiej płyty Kasi – „Antepenultimate”. Utwór o intrygującym tytule „AYA” to efekt współpracy Kasi (tekst, kompozycja) i Marka Dziedzica (kompozycja, produkcja). Zobaczcie teledysk, za którego reżyserię odpowiada sama Kasia. Zdjęcia powstały na terenie Joshua Tree, parku narodowy w południowo-wschodniej części Kalifornii w USA.

 

Pierwsze muzyczne kroki stawiała w założonym prze Roberta Amiriana zespole Evergreen. W 1993 roku podczas koncertu w warszawskiej Stodole zauważyła ją Katarzyna Kanclerz z Izabelin Studio. Rok później na rynek trafił debiutancki krążek Kasi, który nosił tytuł „Gemini” i okazał się sukcesem. Artystka niedługo potem wyruszyła w ogólnopolską trasę koncertową z Edytą Bartosiewicz. W 1995 roku supportowała samego Boba Dylana na jego koncertach w Polsce.

Na swoim koncie ma także reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. 18 maja 1996 roku wykonując piosenkę „Chcę znać swój grzech” zajęła 15 miejsce. Kilka miesięcy później wzięła udział w nagrywaniu polskiej wersji muzyki do filmu animowanego „Dzwonnik z Notre-Dame| wyprodukowanego przez wytwórnię Disneya. Do tej pory wydała osiem płyt, które sprzedały się w niemal dwóch milionach egzemplarzy.

Post Author: admin