Znamy pierwsze szczegóły Grechuta Festival 2016!

Koncerty, korowód, spektakl teatralny i wykład multimedialny. To wszystko czeka na tych, którzy odwiedzą Kraków w październiku bieżącego roku, aby wziąć udział w Grechuta Festival 2016!

Grechuta Festival odbywał się co roku na początku października. Jednak tym razem wydarzenia festiwalowe potrwają od 26 do 30 października. Kontynuowana będzie część nowych elementów, które pojawiły się w ubiegłym roku.

Uczestnicy festiwalu obejrzą wyjątkowy spektakl teatralny dla dorosłych. Będzie to pierwsza w historii polskiego teatru klaunada. Zaprasza na nią krakowski Teatr Szczęście. Pojawi się także niezwykle interesujący wykład historyczno-multimedialny Andrzeja Boguni-Paczyńskiego. Z kolei znany festiwalowy duet Leszko & Piątek wykona piosenki Marka Grechuty podczas kameralnego koncertu.

Bezpośrednim nawiązaniem do ubiegłorocznej odsłony Grechuta Festival będzie barwny Korowód, który wyruszy z Piwnicy Pod Baranami i przejdzie dookoła Rynku Głównego. Festiwal tradycyjnie zakończy wielka Gala Finałowa. Tak samo jak przed rokiem najważniejsze wydarzenie Grechuta Festival odbędzie się w prestiżowej przestrzeni ICE Kraków. Podczas wyjątkowego koncertu prowadzonego przez Annę Popek zobaczymy i usłyszymy Kasię Kowalską, Stanisława Sojkę, Agnieszkę Chrzanowską, Michała Augustyniaka, Karolinę Leszko, Tomasza Steńczyka, Zespół Anawa oraz Wojciech Majewski Kwartet.

Pełny program Grechuta Festival 2016 znajdziecie tutaj.

Tak wyglądał Korowód podczas Grechuta Festival 2015.
Źródło: TVP Kraków

 

Post Author: admin